Krausberg hooldusteenindus
Otsing

Nõuanded

Siin leheküljel jagame erinevaid nippe ning meetmeid, kuidas igapäevaste kättesaadavate vahenditega ebameeldivad olukorrad lahendada.

 

Nätsuplekk riidel

Selleks tuleb asetada rikutud riietusese mõneks ajaks sügavkülma - külmunud näts tuleb riidelt lahti juba väga kergesti.

 

Rasvaplekid teevad muret?

Enamus rasvaplekke kaovad tavalises pesus, kuid Te võite turvata oma tegevust kui tupsutate plekki värvitu nõudepesuvedelikuga ning jätate selle mõneks tunniks plastkotti seisma.

Värskele rasvaplekile riputa peale talki või tärklist ja puhasta plekikohta bensiiniga.

 

Marja- või mahlaplekk

Värskele mahla- või marjaplekile puistage keedusoola, seejärel valage peale puhast kuuma vett (jälgige kindlasti ka märki riietel, kui palju kannatab riideese kuuma). Vana plekki leota enne sidrunhappe lahuses.


Õunad

 

Pastapliiatsi plekk

Pastapliiatsi jälge tuleb niisutada sooja veega. Pärast seda puistada plekile sidrunihapet ning lasta seista sellel ca 10-15 minutit. Peale seismist tuleb plekk puhta sooja veega maha pesta.

 

Küünlarasv riidel?

Küünlarasvapleki puhul tuleb kõigepealt eemaldada paksem kiht sooja noaga. Seejärel tuleb triikida plekki läbi paberi, seda vahetades, kuni paber ei jää enam rasvaseks.

 

Punane vein

Punase veini värskest plekist saab väga hästi lahti, kui kohe loputada kas puhtas vees või valges veinis!

Kui on aga tegemist kuivanud plekiga, siis tuleks asetada riideese sügavkülma (veini kristalliseerumiseks), alternatiivina saab kasutada värvitut nõudepesuvahendit, asetades seda plekile ning lastes sellel toimida üle öö.

 

Linnu väljaheide

Oodake kuni plekk on kuivanud. Siis harjake/kaapige ära nii palju kui võimalik. Hõõruge 2 spl valge äädika ja 1 dl vee seguga ning kui plekk ei kao, siis niisutage värvitu nõudepesuvedelikuga ning pange 5-6 tunniks plastkotti.